AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przy polsko-japońskiej akademii technik komputerowych

Serdecznie zapraszamy fascynatów informatyki; osoby zainteresowane kulturą Japonii, miłośników mangi i anime; uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z plastyką. Oferujemy autorskie programy nauczania dla każdej z tych dziedzin, które gwarantują zdobycie wszechstronnej wiedzy i tworzą podstawy do dobrego startu na studia.

Prezentacja Wersja pełna

Klasa informatyczno - matematyczna

Rozbudowany blok zajęć z zakresu nowoczesnych technik komputerowych i rozszerzony program matematyki. Uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami informatyki, dzięki czemu będą mogli bardziej świadomie wybrać specjalizację, którą chcieliby kontynuować na studiach.

Przedmioty rozszerzone to:
informatyka, matematyka, język angielski, fizyka.

Przedmioty uzupełniające:
programowanie komputerowe, historia i społeczeństwo.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy systemów komputerowych, relacyjne bazy danych, geometria.

Klasa kulturoznawcza

Program nauczania zawiera zagadnienia związane z kulturą Dalekiego Wschodu, komunikacją międzykulturową i rozszerzonym programem języków obcych. W tej klasie obowiązkowa jest nauka języka orientalnego. Uczniowie uczestniczą także we wszystkich działaniach Uczelni propagujących kulturę Dalekiego Wschodu.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia.

Przedmioty uzupełniające:
historia i kultura Dalekiego Wschodu, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
język japoński, film i teatr japoński, życie codzienne Japonii, antropologia kultur Dalekiego Wschodu, literaturoznawstwo.

Klasa plastyczno - informatyczna

Rozszerzony program przedmiotów plastycznych wspierany graficznymi technikami komputerowymi. To obecnie najbardziej rozwijająca się dziedzina zastosowań informatyki, której kontynuacją są nowo powstałe wydziały artystyczne w PJATK i ASP w Warszawie.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia, historia sztuki.

malarstwo, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy fotografii, podstawy projektowania graficznego, rzeźba, tworzenie stron www, literaturoznawstwo.

HANAMI 2018

Za nami kolejne spotkanie pasjonatów kultury japońskiej na Polu Mokotowskim.

NA POŻEGNANIE

Zakończenie roku klas III

Życzenia wielkanocne
HANAMI 2018

Jak co roku, zapraszamy wszystkich na święto kwitnącej wiśni, czyli Hanami 2018 na Polu Mokotowskim! ALO ma przyjemność być jednym ze sponsorów wydarzenia, będzie zatem okazja do kolejnego spotkania z naszymi uczniami.