AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przy polsko-japońskiej akademii technik komputerowych

Serdecznie zapraszamy fascynatów informatyki; osoby zainteresowane kulturą Japonii, miłośników mangi i anime; uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z plastyką. Oferujemy autorskie programy nauczania dla każdej z tych dziedzin, które gwarantują zdobycie wszechstronnej wiedzy i tworzą podstawy do dobrego startu na studia.

Prezentacja Wersja pełna

Klasa informatyczno - matematyczna

Rozbudowany blok zajęć z zakresu nowoczesnych technik komputerowych i rozszerzony program matematyki. Uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami informatyki, dzięki czemu będą mogli bardziej świadomie wybrać specjalizację, którą chcieliby kontynuować na studiach.

Przedmioty rozszerzone to:
informatyka, matematyka, język angielski, fizyka.

Przedmioty uzupełniające:
programowanie komputerowe, historia i społeczeństwo.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy systemów komputerowych, relacyjne bazy danych, geometria.

Klasa kulturoznawcza

Program nauczania zawiera zagadnienia związane z kulturą Dalekiego Wschodu, komunikacją międzykulturową i rozszerzonym programem języków obcych. W tej klasie obowiązkowa jest nauka języka orientalnego. Uczniowie uczestniczą także we wszystkich działaniach Uczelni propagujących kulturę Dalekiego Wschodu.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia.

Przedmioty uzupełniające:
historia i kultura Dalekiego Wschodu, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
język japoński, film i teatr japoński, życie codzienne Japonii, antropologia kultur Dalekiego Wschodu, literaturoznawstwo.

Klasa plastyczno - informatyczna

Rozszerzony program przedmiotów plastycznych wspierany graficznymi technikami komputerowymi. To obecnie najbardziej rozwijająca się dziedzina zastosowań informatyki, której kontynuacją są nowo powstałe wydziały artystyczne w PJATK i ASP w Warszawie.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia, historia sztuki.

malarstwo, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy fotografii, podstawy projektowania graficznego, rzeźba, tworzenie stron www, literaturoznawstwo.

STUDNIÓWKA 2018

Relacja z balu

WALENTYNKI

Dzień w kolorze czerwonym

Życzenia wielkanocne
PRZED NAMI NOWE ZADANIE!

Uczniowie ALO nawiązali współpracę z Fundacją KARUNA, działającą na rzecz bezdomnych zwierząt.

Co będziemy robili?

Chcemy:

• stworzyć spot propagujący kastrację i czipowanie zwierząt,
  • zaprojektować plakat propagujący kampanie KARUNY,
  • zaprojektować ulotki informacyjne, które pozwolą szerzyć wiedzę na temat sposobów walki z bezdomnością zwierząt.

Co zrobić, by przyłączyć się do naszej „karunowej” ekipy?

Zgłoście akces do działania w jednym z wyżej wymienionych obszarów do p. Kingi Owczarskiej (ekipa spotu) lub p. Justyny Tworek (ekipy plakatu i ulotki).