Akcja ALO dla WOŚP

ALO już po raz drugi grało dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku postanowiliśmy zrobić dużo więcej niż w 2016 i nie tylko wystawiliśmy koszulki na aukcję, ale wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowaliśmy różne akcje, które trwały przez cały tydzień poprzedzający Finał.

Chcieliśmy, żeby nasza pomoc dla WOŚP była wydarzeniem nie tylko służącym dobrej sprawie, ale także ciekawym dla uczniów naszej szkoły, dlatego formy zbiórki były różne. Uczennice klasy II kulturoznawczej i plastyczno-informatycznej zbierały finanse do puszki przez cały tydzień, a zamiast serduszek-nalepek przypinały ofiarodawcom nasze specjalne przypinki zaprojektowane przez uczniów klas III. Uczennice klasy II plastyczno-informatycznej zorganizowały „Commissions for WOŚP”, co oznaczało rysowanie pięknych nalepek i za szkiców w zamian datki wrzucane do puszki. Akcja, która miała trwać w trakcie lekcji rysunku, przeciągnęła się na pięć dni. Dziewczynki poświęcały swój czas na przerwach przez cały szkolny tydzień. Sprzedawaliśmy także ciasta przyrządzone przez uczniów oraz zorganizowaliśmy Loterię. Wszyscy chętnie wspierali akcję WOŚP i udało nam się zebrać ponad 830zł!

Zachęceni tym sukcesem uczniowie obiecują pobić swój rekord w przyszłym roku:).
Gramy dalej!