Konkursy wokalne

W naszej szkole nie ma co prawda zajęć z muzyki, jednak już od kilku lat szczególnie utalentowani uczniowie, przygotowywani przez panią Wiolettę Rembiałkowską, reprezentują ALO w konkursach wokalnych.

W tym roku wzięliśmy udział w dwóch konkursach:

– 20-21 listopada – w I edycji konkursu piosenki obcojęzycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Jose Song” wystąpiły Nina Olejniczak z klasy Ib oraz Olga Stankiewicz z klasy Ib;

– 3-4 grudnia – w V edycji Warszawskiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Start to Sing” wystąpili: Olga Stankiewicz oraz trio: Kinga Nowak(Ib), Erik Witkowski (Ia) i Monika Obajda (IIb).

Przy okazji udziału w wymienionych konkursach uczniowie mogli nie tylko zaprezentować szerszej publiczności swój talent wokalny (czy – w przypadku Erika – umiejętności gry na gitarze elektrycznej), ale również wykorzystać w praktyce znajomość języków obcych, jako że wybrany przez naszych reprezentantów repertuar obejmował piosenki w języku angielskim, francuskim i japońskim.

Mimo, że tym razem nie udało się zając miejsca w pierwszej trójce, nasi licealiści zaprezentowali się w konkursach bardzo dobrze; była to dla nich również okazja, by nauczyć się walczyć z tremą podczas występów publicznych.

Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów J