Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

W grudniu klasa 1BC wzięła udział w kolejnym spotkaniu cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w kinie Muranów. Pojechaliśmy tam pod opieką pani Marty Grzyb i, tym razem, obejrzeliśmy szwedzki film „Zjazd absolwentów”. Opowiada on o rozważaniach reżyserki, zastanawiającej się, co mogłoby się wydarzyć, gdyby została ona zaproszona na zjazd absolwentów jej szkoły podstawowej. Była ona wtedy bardzo nielubiana przez uczniów, wręcz prześladowana. Film pokazuje ów zjazd, w którym nasza bohaterka bierze udział. Wypomina ona jej prześladowcom ich zachowanie, nie wiem jednak, do czego niby (poza przeprosinami) miałoby to doprowadzić. Opowieść kończy się tym, że zostaje ona ze spotkania wyproszona i nikt nie chce się z nią kontaktować.
Uważam, że film ten nie był zbyt ciekawy, ponieważ było to swego rodzaju zemsta na dawnych prześladowcach. Warto jednak wspomnieć o estetycznych ujęciach kamery, które zasługują na pochwałę.
Mikołaj Derwiński 1B