Spotkanie z astronomem – Łukaszem Wyrzykowskim

W środę 30 listopada do naszej szkoły przyjechał astronom, Łukasz Wyrzykowski, doktor habilitowany który uczęszczał na Uniwersytet Warszawski na wydział fizyki. Spotkanie w naszej szkole było niezmiernie ciekawe i zwróciło moją uwagę.
Podczas prezentacji astronom opowiadał o tym czym są czarne dziury, jak powstają, jak ich szukać we wszechświecie oraz wiele bardzo ciekawych informacji ich dotyczących.
Spotkanie z astronomem trwało około półtorej godziny a moją ulubioną częścią tego spotkania była końcówka gdzie można było zadawać pytania. Uczniowie naszej szkoły próbowali zagiąć zaskoczyć astronoma trudnym pytaniem, lecz ten na większość pytań odpowiadał i naszym uczniom nie udało się tego dokonać.
I tak minęło całe spotkanie, które myślę że podobało się większości osób w naszej szkole i było bardzo ciekawe.
~ Kacper Dębski, 1A