Trzeci konkurs programistyczny – sprawozdanie

Trzecia edycja Konkursu Programistycznego ALO odbyła się w sobotę 14 stycznia w godz. 10-13:00 na PJATK. Po raz pierwszy Konkurs miał formę potyczek w zespołach dwuosobowych (dozwolone był także uczestnictwo indywidualne). W konkursie udział wzięło łącznie dziewięciu uczniów ALO z klas 1A oraz 2A. Byli to: Eryk Szymanowski, Mikołaj Wiszniewski, Maksymilian Wolf i Kasper Gutowski z klasy 1A oraz Martyna Adamczyk, Aleksandra Kubów, Ksawery Kukliński, Michał Odziemczyk i Piotr Suski z klasy 2A.

Konkurs został podzielony na dwa warianty – amatorski i profesjonalny. W każdym wariancie uczniowie spróbowali swoich sił z dwoma interdyscyplinarnymi zadaniami z zakresu programowania, matematyki i algorytmiki. Najlepszymi okazali się i kolejne miejsca zajęli:

WARIANT PROFESJONALNY:

1) Martyna Adamczyk i Aleksandra Kubów

2) Ksawery Kukliński i Michał Odziemczyk

3) Piotr Suski

WARIANT AMATORSKI

1) Mikołaj Wiszniewski i Maksymilian Wolf

2) Kasper Gutowski i Eryk Szymanowski

Serdecznie gratujemy!

Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano drobne upominki, a dla zwycięzców – nagrody książkowe.

W kolejnym półroczu zawody programistyczne będą miały swoją kontynuację – zapraszamy!