Nauczyciele


person
person

Mgr Agnieszka Ceryngier

Język angielski

Urodzona w Warszawie. Absolwentka dwóch wydziałów Politechniki Warszawskiej: Elektroniki i TI oraz IŚ, a także Northern Telecom w Raleigh (NC, USA) i Leicester University w Wielkiej Brytanii (Applied Linguistics). Ukończyła studia doktoranckie w Łodzi/Warszawie oraz podyplomowe w zakresie nauczania matematyki i fizyki w SWJPW w Płocku. Dzięki wykształceniu i zamiłowaniu do współpracy dobrze czuje się w pracy zespołowej. Specjalizuje się w tłumaczeniach tekstów technicznych, głównie z dziedziny IT. Pasjonatka podróży wszelkiego typu: od podróży rowerem lub motocyklem po czterech kontynentach aż po loty balonem. Od 15 lat zajmuje się pracą dydaktyczną z młodzieżą na różnych poziomach kształcenia zarówno w Polsce, jak i za granicą z zacięciem kulturoznawczym i historycznym. Jej hobby to dryle językowe i kabaret.

person

Mgr Agnieszka Dyńska

Podstawy przedsiębiorczości

Wiedza o społeczeństwie

Wychowanie do życia w rodzinie

Nauczyciel dyplomowany, egzaminator maturalny z wiedzy o społeczeństwie. Lubi pracę z młodzieżą.
Tytuł magistra socjologii stosowanej i public relations otrzymała w 2006 roku. Następnie ukończyła studia podyplomowe z zakresu WDŻR na Uniwersytecie Warszawskim i wiedzę o społeczeństwie w WSS im. Pawła Włodkowica oraz podstawy przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Życie zawodowe wiąże z ZS nr 36 oraz ALO.
Prywatnie jest mamą i żoną oraz lubi polskie góry i greckie wyspy.

person
person
person

Mgr Piotr Gago

Algorytmy i struktury danych

Tworzenie stron WWW

Urodzony w 1989 w Pruszkowie. Studiował w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera z wyróżnieniem rektora na dwóch specjalnościach: hurtowni i bazach danych. Ponadto studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów uczęszczał do liceum o profilu filmowym i przez wiele lat szkolił się w pracowni p. Zofii Broniek pod kątem rysunku i malarstwa. Zajmuje się rozwojem różnego rodzaju aplikacji na rzecz uczelni, a także aplikacji komercyjnych (mobilnych, desktopowych i webowych). Ponadto w wolnym czasie chętnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.

person

Dr Katarzyna Grabowska

Geografia

Ukończyła studia i pracuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi zajęcia z meteorologii i klimatologii. Uczy geografii młodzież i dzieci. Bada w terenie związki między klimatem a glebami i roślinnością. Naukowo i prywatnie interesuje się groźnymi zjawiskami pogodowymi. Wielbicielka klimatu kryminałów Agathy Christie. Wolny czas spędza w Tatrach.

person
person
person

Mgr Marta Grzyb

Język japoński

Język polski

Urodzona w Warszawie w 1986 roku. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł magistra japonistyki, a w 2014 roku – magistra filologii polskiej. W latach 2008-2009 przebywała na rocznym stypendium w Tokio, gdzie uczestniczyła w zajęciach z zakresu języka, literatury i tradycyjnej kultury Japonii. Od czasów studenckich okazjonalnie oprowadza japońskich turystów po Warszawie oraz tłumaczy podczas przeróżnych wydarzeń związanych z Japonią. Od roku 2010 pracuje jako lektor języka japońskiego, a nauczania polskiego podjęła się w 2015 roku. Lubi uczyć się języków obcych, ale także rozważać zawiłości polszczyzny, czytać powieści i reportaże, słuchać muzyki, oglądać filmy, a przede wszystkim spędzać czas z ludźmi.

person

Mgr Wojciech Gwizdała

Grafika komputerowa

Malarstwo i rysunek

Podstawy fotografii

Podstawy projektowania graficznego

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – kierunek konserwacja dzieł sztuki. Po ukończeniu studiów zajmował się malarstwem sztalugowym, ściennym i grafiką wydawniczą. Laureat konkursu na 24 Międzynarodowych Targach Kalendarzy w Karaczi (I miejsce) i laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Kalendarzy (dwukrotnie II miejsce). Od 1995 r. zajmuje się grafiką cyfrową i nowym typem malarstwa. Ma też w swoim dorobku kilka programów pisanych na platformę iOS, w tym jeden jest dostępny w App Store. Eksperymentuje też z muzyką cyfrową.

person
person
person

Mgr Marta Kamińska

Rzeźba

Urodzona w Zakopanem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom magistra sztuki w zakresie rzeźby uzyskała w pracowni profesora Adama Myjaka w roku 1998. Laureatka Grand Prix Ministra Spraw Zagranicznych XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Dziecięcej w 1982 roku w Japonii.

person

Mgr inż. Adam Kassenberg

Podstawy systemów komputerowych

Projektowanie systemów komputerowych

Urodzony w 1972 roku w Warszawie. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Informatyki, specjalizacja sieci. Aktualnie doktorant PJATK. Zajmuje się też szeroko rozumianym bezpieczeństwem IT w dużej spółce skarbu państwa. Ponadto interesuje się historią konfliktów na świecie, turystyką, psychologią oraz sportem.

person
person
person

Mgr Paulina Klimek

Biologia

Chemia

Przyroda

Ukończyła Uniwersytet Łódzki w 2011 roku, Wydział Chemii ze specjalnością w zakresie chemii i fizyki. Ponadto ukończyła studium w WSRP w Warszawie o kierunku przyroda. Od 4 lat spełnia się w zawodzie nauczyciela.

person

Mgr Małgorzata Kolimaga

Język polski

Od 2017 nauczyciel w ALO. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Polonistyki o kierunku filologia polska. Ukończyła również Kolegium Nauczycielskie w Ostrołęce, co dało jej uprawnienia pedagogiczne i przygotowanie metodyczne do nauczania przedmiotu. Mama nauczycielka zaraziła ją pasją pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 2002 pracuje w warszawskich szkołach. Jest egzaminatorem maturalnym. Oprócz literatury i sztuki, jej pasją jest taniec i muzyka. Prowadzi również animacje i zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży.

person
person
person

Dr inż. Paweł Lenkiewicz

Informatyka

Relacyjne bazy danych

Prodziekan Wydziału Informatyki PJATK. Adiunkt w Katedrze Baz Danych, prowadzi zajęcia związane z nauką projektowania, programowania i administrowania bazami danych. Zajmuje się również administrowaniem i rozwojem systemów informatycznych na potrzeby PJATK. Absolwent studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich PJATK.

person

Mgr Bożena Lewandowska

Matematyka

W 1979 roku ukończyła matematykę teoretyczną na Wydziale Matematyki, Mechaniki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. W tym samym roku rozpoczęła pracę jako nauczyciel akademicki, ucząc między innymi przyszłych nauczycieli matematyki. W 1996 roku ukończyła studia podyplomowe „Matematyka w Nowej Szkole”. W latach 1996-2001 pracowała jako nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. Jest nauczycielem przedmiotów matematycznych w ALO przy PJATK od początku jego istnienia. Pracuje również jako nauczyciel akademicki w PJATK, prowadząc zajęcia z matematyki dyskretnej, analizy matematycznej i algebry liniowej. Jest nauczycielem mianowanym.

person
person
person

Dr Grzegorz Lewandowski

Matematyka

Wicedyrektor ALO

Doktor Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, autor ponad 20 publikacji naukowych z dziedziny matematyki teoretycznej i zastosowań matematyki. Od ponad 30 lat zajmuje się dydaktyką. Przez 10 lat pracował jako dyrektor w jednym z warszawskich niepublicznych liceów. Od 2000 roku prowadzi zajęcia z analizy matematycznej i algebry w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w ramach Katedry Matematyki i Statystycznej Analizy Danych. Wielokrotnie wyróżniany przez studentów jako najlepszy dydaktyk.

person

Mgr Joanna Morąg

Matematyka

W 2009 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku matematyka ( w specjalności matematyka nauczycielska) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie nauczania informatyki i technologii informacyjnej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym pracuje od roku szkolnego 2010/2011.

person
person
person

Asami Noguchi

Język japoński

Nazywam się Asami Noguchi. Jestem nową nauczycielką w ALO. Mieszkam w Polsce prawie trzy lata i uczę tu języka japońskiego. W Japonii pracowałam w przedszkolu. Moje hobby to taniec yosakoi. Wiele radości sprawia mi propagowanie japońskiej kultury w Polsce. Mam nadzieję, że uczniowie będą dobrze się bawić, ucząc się ze mną języka japońskiego. W 2006 roku ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną na uniwersytecie Yokohama Women’s College, a od 2015 roku studiuję psychologię na SWPS w Warszawie. Jako lektor japońskiego pracowałam w Kokugo Kyoushitsu w Toronto, a obecnie uczę w warszawskiej Szkole Języka Japońskiego Fundacja Sakura.

person

Mgr Kinga Owczarska

Język angielski

Nauczyciel z wyboru i zamiłowania. W roku 2010 uzyskała tytuł magistra na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie literaturoznawczo-językoznawczym. Przygotowanie zawodowe uzyskała w ramach Kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli języka angielskiego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. Pracowała w wielu szkołach językowych, aby w 2013 roku dołączyć do zespołu pedagogów ALO. Prywatnie: sympatyczka szeroko pojętej kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Praktykuje noszenie tradycyjnego ubioru kimon, a także tradycyjne rękodzieło. Wystawy jej prac można było obejrzeć w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz na Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie.

person
person
person

Mgr Adam Paluch

Historia

Historia i społeczeństwo

Absolwent Liceum im. Króla Władysława IV w Warszawie. Ukończył studia historyczne na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 25 lat nauczyciel i wychowawca młodzieży w liceach warszawskich, gdzie pełnił też różne funkcje społeczne, między innymi przewodniczącego rady szkoły i opiekuna samorządu uczniowskiego.

person

Dr Michał Pędracki

Historia

Karate

Życie codzienne Japonii

Absolwent filologii orientalnej na Uniwersytecie Warszawskim (1996); doktorat w Instytucie Historii Nauki PAN w 2001. Badacz szamanizmu azjatyckiego (badania terenowe w Jakucji, Buriacji, Mongolii, Kazachstanie ,południowo-zachodnich Chinach i Himalajach). W latach 1997-2016 pracownik naukowy Instytutu Historii Nauki PAN. W roku akademickim 2010-2011 wykładowca w Federalnym Uniwersytecie Północnego Wschodu w Jakucku (Republika Sacha, Jakucja; Federacja Rosyjska). Od listopada 2013 do marca 2014 ekspert w Stacji PAN w Moskwie. W latach 2014 (semestr zimowy) i 2017 (semestr letni) profesor kontraktowy Państwowego Uniwersytetu w Astanie (Kazachstan). Posiadacz stopnia II dan w karate (Cheezic Tang Soo Do Federation). Członek Idokan Society i International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society. Aktywny pilot i organizator wycieczek do Azji stale współpracujący z BP Sunsara. Autor około 40 publikacji naukowych i popularnych.

person
person
person

Mgr Katarzyna Piórkowska-Pietrzak

Dyrektor ALO

Język polski

W 2005 roku ukończyła filologię polską w zakresie literaturoznawczo-językoznawczym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów uzyskała też przygotowanie zawodowe w zakresie nauczania języka polskiego oraz redakcji i edycji tekstów. W roku 2010 uzyskała absolutorium na studiach doktoranckich Wydziału Polonistyki UW. W trakcie tych studiów prowadziła zajęcia z metodyki kształcenia językowego i literackiego ze studentami UW – przyszłymi nauczycielami języka polskiego. W latach 2005-2007 pracowała jako polonista w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach, a w latach 2007-2008 w Społecznym Gimnazjum nr 20 w Warszawie. Od września 2007 roku uczy języka polskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJATK, gdzie od roku 2010 pełni również funkcję dyrektora szkoły. Od roku 2013 uczy też języka polskiego obcojęzycznych studentów PJATK

person

Mgr Wioletta Rembiałkowska

Język angielski

Język niemiecki

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych IPSKT przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJATK uczy języka angielskiego i niemieckiego od roku szkolnego 2009/2010. Od roku 2014 jest szkolnym koordynatorem do spraw matur.

person
person
person

Mgr Julita Różańska-Fernandes

Wychowanie fizyczne

Magister wychowania fizycznego, instruktor fitness ( w różnych formach gimnastyki ), instruktor pływania, a także instruktor kulturystyki i podnoszenia ciężarów. Osoba, której motto życiowe brzmi: ruch to życie.

person

Mgr inż. Anna Sawicka

Programowanie komputerowe

Ukończyła informatykę na Politechnice Białostockiej. Przez szereg lat uczyła na uczelniach wyższych oraz w liceum. Dzięki komercyjnym projektom posiada również praktyczne doświadczenie programistyczne. Obecnie prowadzi zajęcia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Jej naukowe zainteresowania krążą zaś wokół gier dialogowych. Współautorka zbiorów zadań oraz publikacji naukowych. Poza programowaniem interesuje się filmem, krajami nordyckimi i projektowaniem.

person
person
person

Dr Radosław Siedliński

Antropologia kultur Dalekiego Wschodu

Film i teatr japoński

Filozofia i religie Dalekiego Wschodu

Komunikacja międzykulturowa

Miłośnik kultury japońskiej, muzyki poważnej i kotów. Urodzony w Toruniu, gdzie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zdobył tytuł magistra (1998), a następnie stopień doktora (2004) nauk humanistycznych. Od momentu ukończenia studiów magisterskich pracuje dydaktycznie zarówno z młodzieżą akademicką, jak i szkolną. Autor książki „Człowiek – mit – historia” oraz szeregu artykułów publikowanych m.in. w „Kinie”, „Glissandzie” i „Toruńskim Przeglądzie Filozoficznym”. Pracownik dydaktyczny na Wydziale Kultury Japonii PJATK. Aktualnie zajmuje się badaniem japońskiej kultury wizualnej spod znaku mangi i anime.

person

Mgr Maja Stelmach

Etyka

Absolwentka Instytutu Filozofii oraz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel etyki w kilku warszawskich szkołach ponadgimnazjalnych. Instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz przewodnik górski. Najchętniej połączyłaby nauczanie etyki i filozofii z wędrówkami górskimi i biwakowaniem. Powoli zaczyna zgłębiać tajniki tzw. pedagogiki przygody, którą w eksperymentalnej formie wprowadza na prowadzonych przez siebie kursach harcerskich.

person
person
person

Mgr Piotr Szubartowicz

Wiedza o kulturze

Najstarszy. Prawie 40 lat w zawodzie. Absolwent żoliborskiej Jedynki i Wydziału Malarstwa na warszawskiej A S P. Zamiast zachwycać swoją sztuką, stara się zachwycać młodzież sztuką innych. Wieloletni nauczyciel plastyki, historii sztuki, reklamy i wiedzy o kulturze. Szczęśliwy, bo może robić w życiu to, co lubi.

person

Mgr Magdalena Szymańska

Język polski

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła filologię polską w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa (specjalizacja: literatura współczesna). Od 2004 roku uczy języka polskiego w warszawskich liceach. Lubi kino i taniec. W wolnych chwilach przede wszystkim czyta.

person
person
person

Mgr Bernardo Tomas

Język hiszpański

Uczy hiszpańskiego. Mieszka w Polsce od 12 lat. Urodził się w Luandzie, stolicy Angoli. Uwielbia Warszawę. Jest żonaty, ma dwóch synów: Joela/23 lata/, Miltona /25 lat/ i córkę Weronikę /15 lat/. Występuje w różnych programach telewizyjnych, serialach, filmach i teatrze, co sprawia mu ogromną przyjemność.

person

Mgr Justyna Tworek

Historia sztuki

Historyk sztuki. Człowiek stąd, czyli warszawianka z Warszawy. Niegdysiejszy pracownik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego oraz XLI LO im. Joachima Lelewela. Dzisiejszy edukator Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w którym uparcie udowadnia, że barok da się lubić (a Jan Sobieski wielbić). Przewodnik terenowy, miejski po Warszawie oraz pilot wycieczek. Wykładowca szkoleń pilockich i przewodnickich w PTTK. Dużo podróżuje i dużo mówi. Najczęściej obiera kierunek wschodni, bo zgadza się z prof. Chrzanowskim, że Kresy to „obszary tęsknot”. A tęskni za przestrzenią, tradycją i niełatwym do pojęcia bogactwem kultur na styku Wschodu z Zachodem.

person
person
person

Dr Honorata Zduńczuk–Szwajgier

Fizyka

Matematyka

W 2003 roku ukończyła fizykę teoretyczną na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Naukę kontynuowała na studiach doktoranckich na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Teorii Struktury Jąder Atomowych. Od 2004 roku w ramach działalności dydaktycznej prowadziła ćwiczenia z analizy matematycznej dla studentów Wydziału Fizyki UW. Pracę doktorską obroniła w czerwcu 2008 uzyskując tym samym stopień doktora nauk fizycznych. Brała udział w wielu międzynarodowych konferencjach z dziedziny fizyki jądrowej. Jest autorem szeregu artykułów w czasopismach o międzynarodowym zasięgu. Jest instruktorem ZHP, przez kilka lat była Namiestniczką Zuchową w Hufcu Lublin. Organizowała obozy i kolonie dla dzieci. Była współorganizatorem „Nocy Badacza” na Festiwalu Nauki. Od 2007 roku pracuje w Ogólnokształcącym Liceum Przymierza Rodzin oraz w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJWSTK w Warszawie. Ukończyła kursy: wychowawców kolonijnych oraz kierowników placówek wypoczynku. W wolnych chwilach uczestniczy w zajęciach fitness (najchętniej typu Zumba) oraz chodzi na basen.

person

Mgr Justyna Kowal

Psycholog szkolny

Jestem z wykształcenia psychologiem, absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam kurs Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz pedagogiczne studia podyplomowe. Oprócz pracy w ALO, pracuję w Wyższej Szkole Pedagogicznej – prowadzę zajęcia ze studentami z zakresu diagnostyki, komunikacji interpersonalnej, metod i technik terapii psychologicznej oraz opiekuję się praktykami studenckimi i wolontariatem. Prowadzę warsztaty z zakresu umiejętności interpersonalnych dla różnych grup społecznych i zawodowych.

person
keyboard_arrow_left