Wersja light

Nauczyciele


mgr Justyna Dardzikowska

Język angielski

Absolwentka Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego w specjalności nauczanie języka angielskiego. Studentka Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Prywatnie entuzjastka animacji i komiksów azjatyckich, oraz szeroko pojętej kultury fanowskiej z tym związanej. Żarliwa pasjonatka łyżwiarstwa figurowego, zarówno jako obserwatorka, jak i łyżwiarstwo jest tematem jej badań.

mgr Tomasz Domański

Język polski

Nauczyciel mianowany, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończył polonistykę ze specjalizacją pedagogiczną w 2009r. Interesuje się dydaktyką i literaturą. Uczył na każdym etapie edukacyjnym w szkołach publicznych i niepublicznych. Poza szkołą zajmuje się tańcem, uczy kontakt improwizacji, performuje, czyta książki, fotografuje. Miłośnik kotów i niestandardowych spojrzeń.

mgr Piotr Gago

Przedmioty informatyczne

Urodzony w 1989 w Pruszkowie. Studiował w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera z wyróżnieniem rektora na dwóch specjalnościach: hurtowni i bazach danych. Ponadto studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów uczęszczał do liceum o profilu filmowym i przez wiele lat szkolił się w pracowni p. Zofii Broniek pod kątem rysunku i malarstwa. Zajmuje się rozwojem różnego rodzaju aplikacji na rzecz uczelni, a także aplikacji komercyjnych (mobilnych, desktopowych i webowych). Ponadto w wolnym czasie chętnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.

mgr Patrycja Gontowska

Grafika komputerowa

Plastyka

dr Katarzyna Grabowska

Geografia

Ukończyła studia i pracuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi zajęcia z meteorologii i klimatologii. Uczy geografii młodzież i dzieci. Bada w terenie związki między klimatem a glebami i roślinnością. Naukowo i prywatnie interesuje się groźnymi zjawiskami pogodowymi. Wielbicielka klimatu kryminałów Agathy Christie. Wolny czas spędza w Tatrach.

mgr Marta Grzyb

Język japoński

Język polski

Przedmioty kulturoznawcze

Urodzona w Warszawie w 1986 roku. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł magistra japonistyki, a w 2014 roku – magistra filologii polskiej. W latach 2008-2009 przebywała na rocznym stypendium w Tokio, gdzie uczestniczyła w zajęciach z zakresu języka, literatury i tradycyjnej kultury Japonii. Od czasów studenckich okazjonalnie oprowadza japońskich turystów po Warszawie oraz tłumaczy podczas przeróżnych wydarzeń związanych z Japonią. Od roku 2010 pracuje jako lektor języka japońskiego, a nauczania polskiego podjęła się w 2015 roku. Lubi uczyć się języków obcych, ale także rozważać zawiłości polszczyzny, czytać powieści i reportaże, słuchać muzyki, oglądać filmy, a przede wszystkim spędzać czas z ludźmi.

mgr Marta Janik-Kamińska

Plastyka

Rzeźba

Urodzona w Zakopanem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom magistra sztuki w zakresie rzeźby uzyskała w pracowni profesora Adama Myjaka w roku 1998. Laureatka Grand Prix Ministra Spraw Zagranicznych XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Dziecięcej w 1982 roku w Japonii.

mgr Justyna Kowal

Psycholog szkolny

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz podyplomowe studia pedagogiczne. W latach 1999-2016 pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Oprócz pracy w ALO, prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu tzw. kompetencji miękkich dla różnych grup społecznych i zawodowych.

mgr inż. Maksymilian Kubica

Przedmioty informatyczne

Urodzony w 1995 w Warszawie. W 2017 roku ukończył specjalizację gry komputerowe na studiach inżynierskich, a w 2019 specjalizację interakcja człowiek-komputer na studiach magisterskich na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Czynnie działa na rzecz uczelni prowadząc wykłady na temat tworzenia gier komputerowych i bezpieczeństwa w sieci w wielu renomowanych liceach Warszawskich oraz wspiera różne inne inicjatywy promocyjne. W przeszłości działał również na rzecz samorządu studenckiego. Aktualnie w trakcie semestru większość swojego czasu spędza na uczelni, gdzie prowadzi zajęcia na trzech wydziałach – zarządzania informacją, informatyki i sztuki nowych mediów oraz jest promotorem prac dyplomowych. Zajmuje się tworzeniem aplikacji multimedialnych w Unity. Uwielbia wędrówki górskie.

Katarzyna Langer

Język japoński

Lektorka języka japońskiego, pracująca w szkołach językowych od 2019 roku. Posiada certyfikaty językowe Japanese Language Proficiency Test (日本語能力試験). W 2020 rozpoczęła studia na kierunku Nauczanie Języków Obcych na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonuje się nie tylko językiem, ale też kulturą oraz rękodziełem Japonii. W wolnym czasie haftuje, rozwija swoje zainteresowania oraz prowadzi warsztaty kulturowo-artystyczne.

mgr Paweł Łobejko

Fizyka

Matematyka

Absolwent studiów uniwersyteckich na kierunku matematyka, gdzie uzyskał dyplom magistra matematyki na podstawie pracy z teorii funkcji analitycznych (2009). Ukończył także studia podyplomowe z zakresu dydaktyki fizyki. Interesuje go proces nauczania matematyki a także jej zastosowania w ekonomii i innych naukach. Chętnie bierze udział w szkoleniach dotyczących szeroko rozumianej dydaktyki matematyki, psychologii uczenia się oraz rozwoju osobistego. Poza matematyką posiada również wiele innych zainteresowań, w tym także humanistycznych. Pasjonuje go astrofizyka i ekonomia międzynarodowa. W wolnych chwilach słucha muzyki, spaceruje a także fotografuje przyrodę i architekturę.

mgr Kamil Łukaszewski

Wychowanie fizyczne

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Instruktor piłki siatkowej, boksu i kulturystyki. Od dziecka związany i pasjonujący się sportem. Wolny czas spędza na siłowni lub rowerze. Interesuje się siatkówką, piłką nożną i sportami walki. Poza aktywnością fizyczną lubi czytać kryminały i spędzać czas z rodziną.

mgr Joanna Morąg

Matematyka

Wicedyrektor ALO

W 2009 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku matematyka ( w specjalności matematyka nauczycielska) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie nauczania informatyki i technologii informacyjnej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym pracuje od roku szkolnego 2010/2011.

dr Marcin Mucha

Biznes i zarządzanie

Podstawy przedsiębiorczości

Doktor nauk ekonomicznych (SGH w Warszawie). Jako ekonomista posiada wieloletnie
doświadczenie zawodowe w sektorze publicznym oraz prywatnym. Pracując w instytucjach
finansowych (TFI, Asset Management), był związany z procesem inwestycyjnym m.in. na Giełdzie
Papierów Wartościowych w Warszawie. Prowadził prace badawczo-rozwojowe w instytutach
naukowych. Wykładowca akademicki, autor i współautor dwóch książek oraz publikacji w
periodykach naukowych o tematyce ekonomicznej. Interesuje się sztuką.

mgr Sławomir Obiedziński

Przedmioty informatyczne

dr Michał Pędracki

Etyka

Historia

Przedmioty kulturoznawcze

Michał Pędracki – doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii/historii nauki, orientalista, antropolog kultury; profesor kontraktowy w Państwowym Uniwersytecie w Nursułtan (Kazachstan) w latach: 2014, 2017, 2019; docent w Państwowym Uniwersytecie w Jakucku (Republika Sacha FR) w latach 2009-2010; pracownik naukowy IHN PAN w latach 2001-2016; ekspert w Stacji Naukowej PAN w Moskwie w latach 2013-2014; prowadził badania terenowe na Syberii, w Azji Centralnej, Mongolii i Himalajach; autor wielu artykułów naukowych i popularnych oraz jednej książki (Szamańska geneza idei odkupienia ofiary; Wydawnictwo Scriptorium, Opole 2013); współautor monografii stanowiska archeologicznego Kurykungir na Ałtaju (pozycja w języku kazachskim, angielskim, rosyjskim i polskim. Wydawnictwo ENU, Nursułtan 2019); posiadacz stopnia III dan w karate.

mgr Katarzyna Piórkowska

Dyrektor ALO

Język polski

W 2005 roku ukończyła filologię polską w zakresie literaturoznawczo-językoznawczym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów otrzymała też przygotowanie zawodowe w zakresie nauczania języka polskiego oraz redakcji i edycji tekstów. W roku 2010 uzyskała absolutorium na studiach doktoranckich Wydziału Polonistyki UW. W trakcie tych studiów prowadziła zajęcia z metodyki kształcenia językowego i literackiego ze studentami UW – przyszłymi nauczycielami języka polskiego. W latach 2005-2007 pracowała jako polonista w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach, 2007-2008 w Społecznym Gimnazjum nr 20 w Warszawie, a 2013-2017 uczyła też języka polskiego obcojęzycznych studentów PJATK. Od września 2007 roku uczy języka polskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJATK, gdzie od roku 2010 pełni również funkcję dyrektora szkoły.

mgr Karolina Piórkowska

Język angielski

Nauczycielka języka angielskiego. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.
Posiada kwalifikacje Uniwersytetu Cambridge: Certificate in English Language Teaching to Adults (CELTA). Egzaminator maturalny. Od wielu lat lektor w szkołach językowych, z doświadczeniem także w pracy w szkołach publicznych. Do grona pedagogicznego w ALO PJATK dołączyła w 2021 roku. Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, działaczka społeczna, od 2018 roku radna Dzielnicy Wesoła.

mgr Krzysztof Rakowski

Język angielski

Z wykształcenia muzyk, psycholog i nauczyciel angielskiego. Ma ponad 10 letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Interesują go zagadnienia edukacji nieformalnej, psychologii rozwojowej i wszystko co związane z kulturą. Będąc również czynnym muzykiem, udziela się jako pianista w kilku projektach. W wolnych chwilach podróżuje po bliższej i dalszej okolicy.

mgr Julita Różańska-Fernandes

Wychowanie fizyczne

Magister Wychowania Fizycznego, instruktor fitness ( w różnych formach gimnastyki ), instruktor pływania, a także instruktor kulturystyki i podnoszenia ciężarów. Szczęśliwa żona i mama dwóch synów, której motto życiowe brzmi: ruch to życie i zdrowie.

mgr Arnold Sidor

Edukacja dla bezpieczeństwa

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach kierunek pedagogika obronna, ukończone studia podyplomowe z podstaw przedsiębiorczości i WOS na SGGW w Warszawie oraz studia podyplomowe z BHP na SGSP w Warszawie. Zainteresowania związane z pierwszą pomocą i finansami.

dr Krzysztof Staliński

Chemia

Krzysztof Staliński – nauczyciel chemii – niezmiennie i z uporem twierdzi, że w Nauce chodzi o to, aby po pierwsze: zaciekawić! (Leonardo da Vinci). Nacisk powinien być kładziony na samodzielne dochodzenie do wiedzy, umiejętność zbierania i wyszukiwania informacji, a także na udział w grupowym rozwiązywaniu problemów. Przewiduj, obserwuj, wyjaśniaj! Ta strategia jest użytecznym podejściem do badania zmian, które zachodzą, gdy różne substancje są ze sobą mieszane w celu otrzymania zupełnie nowych połączeń chemicznych. Aktywność na lekcjach chemii może być niepowtarzalną okazją do rozpoczęcia myślenia w nieco inny niż tiktokowy sposób! Interakcje z naturą zwykle prowadzą do zwiększenia poziomu adrenaliny we krwi. Dzieje się tak, ponieważ tworzy się rodzaj pozytywnej pętli sprzężenia zwrotnego, w którym sukces karmi się sukcesem. Entuzjazm i pasja są, nomen omen, zaraźliwe. Autor powyższych słów nie ma co do tego wątpliwości i podtrzymuje zdanie, że w Nauce chodzi o to, aby po pierwsze: zaciekawić!

mgr Magdalena Szymańska

Język polski

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła filologię polską w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa (specjalizacja: literatura współczesna). Od 2004 roku uczy języka polskiego w warszawskich liceach. Lubi kino i taniec. W wolnych chwilach przede wszystkim czyta.

mgr Beata Teodorczuk

Biologia

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego na kierunku biologia, w specjalności biologia z analityką. Prowadziłam badania naukowe, których zwieńczeniem były publikacje naukowe w dziedzinie fizjologii zwierząt. Dodatkowo w trakcie studiów zdobyłam uprawnienia nauczycielskie pozwalające na pracę w szkole.

Prywatnie kocham zwierzęta i stare drzewa. Jestem wegetarianką. Posiadam przydomowy ogród, w którym stawiam na różnorodność biologiczną. Od kilku lat interesuję się tematyką zmian klimatu. W wolnych chwilach czytam książki popularnonaukowe i literaturę polską.

mgr Teresa Tippe-Leszczyńska

Język niemiecki

Absolwentka muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz miłośniczka języka niemieckiego, którego znajomość została zwieńczona zdaniem egzaminu Kleines Deutsches Sprachdiplom. Od 2019 roku nauczycielka muzyki (z językiem wykładowym niemieckim) w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Wieloletnia przewodniczka turystyczna po Krakowie i Warszawie także w języku niemieckim. Od początku wykonywania pracy zawodowej czynna śpiewaczka początkowo w Operze i Operetce w Krakowie, a ostatnio w Warszawskiej Operze Kameralnej.

mgr Justyna Tworek-Hernik

Historia

Historia sztuki

Historyk sztuki. Człowiek stąd, czyli warszawianka z Warszawy. Niegdysiejszy pracownik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego oraz XLI LO im. Joachima Lelewela. Dzisiejszy edukator Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w którym uparcie udowadnia, że barok da się lubić (a Jan Sobieski wielbić). Przewodnik terenowy, miejski po Warszawie oraz pilot wycieczek. Wykładowca szkoleń pilockich i przewodnickich w PTTK. Dużo podróżuje i dużo mówi. Najczęściej obiera kierunek wschodni, bo zgadza się z prof. Chrzanowskim, że Kresy to „obszary tęsknot”. A tęskni za przestrzenią, tradycją i niełatwym do pojęcia bogactwem kultur na styku Wschodu z Zachodem.

Jakub Wagner

Filozofia

Przedmioty informatyczne

mgr Grzegorz Wójcik

Fizyka

Matematyka

Nauczyciel z pasji i zamiłowania. Absolwent studiów licencjackich na kierunku Informatyka i Ekonometria Politechniki Częstochowskiej, również na tej uczelni ukończył studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing o specjalności Informatyczne wspomaganie procesów zarządzania. Ponad to na tej uczelni ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Matematyka na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne (studia kwalifikacyjne) na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Fizyka w Szkole na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu coachingu w edukacji. Interesuje się psychologią, coachingiem. Wolne chwile spędza w górach.

mgr Wiktoria Zajda

Język polski

Nauczycielka stawiająca pierwsze kroki w zawodzie. W 2019 roku obroniła tytuł magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Kończyła studia w ramach specjalności nauczycielskiej oraz nauczania języka polskiego jako obcego.

Obszarem jej zainteresowań naukowo-badawczych są: literatura polska XX i XXI wieku (szczególnie poezja lingwistyczna Tymoteusza Karpowicza), teorie postkolonialne oraz walki narodowowyzwoleńcze. Pasjonuje ją także tematyka kaukaska. Od kilku lat zajmuje się badaniem recepcji wojny czeczeńsko-rosyjskiej w polskiej literaturze współczesnej.

Uwielbia podróżować – zwłaszcza do miejsc, które nie uchodzą za turystyczne. Gdy potrzebuje wytchnienia, wybiera jednak rodzinną Juratę.

mgr Cezary Zawisza

Historia

Historia i teraźniejszość

Język hiszpański

Absolwent Akademii Świętokrzyskiej / Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego
w Kielcach. Ukończone liczne kursy dokształcające (m.in. CEAC Polonia, Europejska Szkoła Kształcenia).
Nauczyciel z doświadczeniem 18 lat w nauczaniu języka niemieckiego,
hiszpańskiego i historii. Współpraca na przestrzeni lat z różnymi instytucjami
językowymi (m.in. Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Instytut Cervantesa, Instytut Goethego). Pomoc w przygotowaniu do egzaminów TELC. Organizowanie wycieczek i wyjazdów oraz wymiany międzynarodowej uczniów / studentów.
Ponadto 14-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze Finansów i Księgowości (znajomość podstaw prawa karnego, kodeksu pracy, przepisów
konsumenckich, ordynacji podatkowej).
Zainteresowania: film i kino, podróże (do dziś 83 odwiedzone miejsca), języki
obce (dodatkowa podstawowa znajomość języka arabskiego, słowackiego,
portugalskiego,), kuchnia (polska i międzynarodowa).

<