Rekrutacja ALO

Zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w dniach:

• 13 czerwca

o godzinie 18:00 w sali Senatu PJATK (ul. Koszykowa 86).

Wpisowe jednorazowe 1000 zł
Czesne klasy 1-2: miesięczne, przez 12 m-cy w roku 960 zł
klasy 3-cie: miesięczne, przez 10 m-cy w roku 1152 zł
Konto, na które należy przekazywać opłaty:

Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PJATK

Harmonogram rekrutacji 2017

Od 04.05
Składanie podań o przyjęcie do Liceum podpisanych przez Rodziców (prawnych opiekunów) w Sekretariacie szkoły lub rejestracja internetowa. Złożenie teczki z własnymi pracami dla klasy plastyczno-informatycznej.

Od 22.06 – 30.06 (do godz. 14:00)
Złożenie poświadczonych przez gimnazjum kopii świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

03.07 (godz. 14:00)
Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do Liceum i listy rezerwowej.

03.07 – 06.07 (do godz. 14:00)
Składanie oryginałów dokumentów, wpłata wpisowego, podpisywanie kontraktów, deklarowanie drugiego języka obcego.

05.07 (do godz. 14:00)
Należy dokonać terminowej wpłaty wpisowego w ustalonej wysokości na wskazany rachunek bankowy. Za datę wpłaty uważa się zaksięgowanie środków na rachunku przez bank.

07.07 (godz. 14:00)
Ogłoszenie przez Szkolną Komisję Rekrutacyjną listy osób przyjętych do Liceum i kandydatów zakwalifikowanych z listy rezerwowej.

07.07–14.07.(do godz. 14:00)
Składanie oryginałów dokumentów, wpłata wpisowego, podpisywanie kontraktów, deklarowanie drugiego języka dla uczniów z listy rezerwowej.

14.07 (godz. 14:00)
Ogłoszenie ostatecznych list uczniów przyjętych.

14.07 (godz. 14:00)
Rodzic/Opiekun Ucznia zobowiązany jest do podpisania Kontraktu z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych prowadzącą Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

Rejestracja

1. Rejestracja kandydatów do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy PJATK rozpoczyna się 4-go maja 2016r.
  2. Kandydaci mogą zarejestrować się przy pomocy jednego z dwóch przedstawionych poniżej sposobów:
  3. Zgodnie z harmonogramem rekrutacji, kandydat powinien dostarczyć następujące dokumenty:
    • podanie o przyjęcie,
    • odpis świadectwa ukończenia gimnazjum,
    • odpis zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
    • ksero legitymacji gimnazjalnej.
  4. W przypadku rejestracji online, w/w dokumenty będą przesłane w formie zeskanowanej; w przypadku zgłoszenia przy pomocy formularza rejestracyjnego, powinny być dostarczone osobiście do Sekretariatu Liceum lub przesłane pocztą
  5. Kandydat nabywa praw ucznia po:
    • dostarczeniu oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum;
    • wpłaceniu wpisowego;
    • podpisaniu kontraktu Szkoła-Rodzice/Prawni opiekunowie.

Online Formularz

Procedura

1. Zgłoszenia kandydatów do Liceum przyjmowane są w Sekretariacie ALO lub przez strony internetowe Szkoły od 4 maja 2016 roku.
  2. Kandydat powinien złożyć w Sekretariacie następujące dokumenty:
    • podanie o przyjęcie,
    • odpis świadectwa ukończenia gimnazjum,
    • odpis zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
    • ksero legitymacji gimnazjalnej.
  3. W przypadku zgłoszenia przez strony internetowe należy wypełnić formularz i przesłać pocztą wymagane dokumenty z pkt. 2.
  4. Kandydat nabywa praw ucznia po:
    • pozytywnej weryfikacji przeprowadzonej przez Szkolną Komisję Rekrutacyjną zgodnie z zasadami rekrutacji określonymi dla każdego profilu klas;
    • dostarczeniu oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum;
    • wpłaceniu wpisowego;
    • podpisaniu kontraktu Szkoła-Rodzice

Ważne dla kandydatów do klasy o profilu plastyczno- informatycznym:

Od 4 maja do 24 czerwca przyjmowane są teczki z pracami plastycznymi

Teczka powinna zawierać od 10 do 20 prac – rysunkowych i malarskich (w technice dowolnej), najlepiej o formacie zbliżonym o 50 x 70 cm (B2). Szkice i prace o wymiarach mniejszych niż A4, powinny być przymocowane do kartonu o większym formacie

Zasady rekrutacji, klasy:

informatyczno-matematyczna

O przyjęciu do ALO decyduje suma punktów za oceny z wybranych przedmiotów na świadectwie ukończenia gimnazjum (matematyka, informatyka, fizyka) i punkty z matematyczno – przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego.

Finaliści olimpiad z przedmiotów: matematyka, informatyka i fizyka; a także finaliści innych konkursów informatycznych, będą przyjmowani w pierwszej kolejności.

kulturoznawcza

O przyjęciu do ALO decyduje suma punktów za oceny z wybranych przedmiotów na świadectwie ukończenia gimnazjum (język polski, język angielski, historia) i punkty z humanistycznej części egzaminu gimnazjalnego.

Finaliści olimpiad z przedmiotów: j. polski, nowożytny język europejski; a także finaliści innych konkursów, będą przyjmowani w pierwszej kolejności.

plastyczno-informatyczna

Kandydaci składają teczkę z własnymi pracami.

Teczka powinna zawierać od 10 do 20 prac – rysunkowych malarskich (w technice dowolnej), najlepiej o formacie zbliżonym do 50 x 70 cm (B2). Szkice i prace o wymiarach mniejszych niż A4, powinny być przymocowane do kartonu o większym formacie.

O zakwalifikowaniu do klasy decyduje ocena prac z teczki.

W przypadku, gdy liczba kandydatów jest większa niż liczba miejsc, o przyjęciu do Szkoły decyduje średnia ocen na świadectwie gimnazjalnym.

Prace należy składać zgodnie z harmonogramem rekrutacyjnym na dany rok szkolny.