Uczniowie ALO

W naszym Liceum proponujemy Wam nie tylko komfortowe warunki do nauki. Znajdziecie tu także bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i okazję do rozwoju osobistych zainteresowań. Sama zaś atmosfera pośród uczniów sprawia, że dla wielu z Nich jesteśmy drugim domem!

Plan lekcji Poczta Dziennik Lektury

Galeria prac  >

• Aneta Zimoląg

"Całość" - klasa 3
  • Marysia Jagłowska

"Kaczkobranie" - Klasa 3
  • Rafał Dobosz

"Ławica" - klasa 2
  • Andrzej Weremczuk

"Atak pszczół" - klasa 2

Przedmioty nauczania

W ofercie naszego Liceum znajdziecie wiele przedmiotów, których próżno szukać na planie lekcji innych szkół. Fachowo prowadzone przedmioty informatyczne dadzą podstawę do dalszej edukacji w tej dziedzinie, przedmioty plastyczne pozwalają rozwijać zdolności do malarstwa i rysunku, przedmioty kulturoznawcze przenoszą uczniów w wielobarwny świat Dalekiego Wschodu.

Informatyczne

Zajęcia z przedmiotów informatycznych oraz rozszerzony program matematyki mają na celu przekazanie uczniom wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia w przyszłości studiów na kierunku informatyka. Dla przyszłych informatyków ważne jest to, żeby jak najwcześniej zdobyli fachową wiedzę, potrzebną do dalszego jej rozwijania. My jesteśmy w stanie ją przekazać. Proponujemy zajęcia z różnych dziedzin informatyki, dzięki czemu uczeń świadomie będzie mógł wybrać interesującą go specjalizację. Począwszy od podstawowej umiejętności programowania uczeń zapozna się u nas m.in. z projektowaniem systemów komputerowych, narzędziami i zasadami tworzenia baz danych, aplikacjami multimedialnymi, algorytmami i strukturami danych. Dzięki zdobytej wiedzy nasi absolwenci mają przewagę już na starcie studiów w tym kierunku.

Kulturoznawcze

Nauka w klasie o profilu kulturoznawczym pozwoli uczniom zapoznać się z fascynującą kulturą, sztuką oraz historią Dalekiego Wschodu. Dodatkowym atutem tej klasy jest obowiązkowa nauka języka orientalnego. Niezależnie od zajęć lekcyjnych uczniowie mogą uczestniczyć w wydarzeniach promujących kulturę Japonii organizowanych przez Uczelnię.

Plastyczne

Kierunek, który ma na celu połączenie sztuk plastycznych z technikami komputerowymi jest obecnie bardzo rozpowszechniony i znajduje swoje odzwierciedlenie na wydziałach artystycznych powstałych np. w PJATK czy ASP. W klasie o profilu plastyczno-informatycznym uczniowie poznają podstawowe pojęcia z zakresu zarówno tradycyjnych sztuk plastycznych, począwszy od malarstwa i rzeźby, jak i przetwarzania zdobytej wiedzy plastycznej poprzez stosowanie technik komputerowych. Ten rodzaj połączenia, zdawałoby się bardzo odległych dziedzin, pozwala na kompleksowe przygotowanie do dalszej nauki w tym zakresie.

Podręczniki - rok szkolny 2018-2019

We wszystkich profilach klas korzystamy z autorskich programów nauczania, które są wspierane specjalnie dobranymi materiałami i podręcznikami. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z nowoczesnymi technologiami komputerowymi, śledzą aktualne trendy kulturoznawcze, poznają oprogramowanie wspomagające sztuki plastyczne. W przypadku klasy kulturoznawczej uczniowie korzystają np. z materiałów przesyłanych mailowo przez nauczyciela, tak jak jest to praktykowane na studiach.

Klasa 1

Klasa 2

Klasa 3

Przewodnicząca – Domna Wicha (1E)
Wiceprzewodniczący – Krzysztof Kudlak (2A)
Skarbnik – Michał Łada (2B)

Program nauczania, klasy:

informatyczno-matematyczna

Rozbudowany blok zajęć z zakresu nowoczesnych technik komputerowych i rozszerzony program matematyki. Uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami informatyki, dzięki czemu będą mogli bardziej świadomie wybrać specjalizację, którą chcieliby kontynuować na studiach.

Przedmioty rozszerzone to:
informatyka, matematyka, język angielski, fizyka.

Przedmioty uzupełniające:
programowanie komputerowe, historia i społeczeństwo.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy systemów komputerowych, relacyjne bazy danych, geometria.

plastyczno-informatyczna

Rozszerzony program przedmiotów plastycznych wspierany graficznymi technikami komputerowymi. To obecnie najbardziej rozwijająca się dziedzina zastosowań informatyki, której kontynuacją są nowo powstałe wydziały artystyczne w PJATK i ASP w Warszawie.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia, historia sztuki.

malarstwo, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy fotografii, podstawy projektowania graficznego, rzeźba, tworzenie stron www, literaturoznawstwo.

kulturoznawcza

Program nauczania zawiera zagadnienia związane z kulturą Dalekiego Wschodu, komunikacją międzykulturową i rozszerzonym programem języków obcych. W tej klasie obowiązkowa jest nauka języka orientalnego. Uczniowie uczestniczą także we wszystkich działaniach Uczelni propagujących kulturę Dalekiego Wschodu.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia.

Przedmioty uzupełniające:
historia i kultura Dalekiego Wschodu, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
język japoński, film i teatr japoński, życie codzienne Japonii, antropologia kultur Dalekiego Wschodu, literaturoznawstwo.

Koła zainteresowań

Uczniowie ALO uczestniczą w fakultetach i kołach zainteresowań, które są odpowiedzią na ich pasje. Nowi uczniowie to nowe tematy. Dostosowując program bezpłatnych zajęć fakultatywnych do potrzeb i sugestii uczniów, sprawiamy, że szkoła tętni życiem, a my sami nigdy się nie nudzimy. Każdy z nas może uczynić szkołę niepowtarzalną.

W roku szkolnym 2017/2018 w szkole działa:

Uczniowie klas maturalnych mają możliwość uczęszczania na fakultatywne zajęcia z języka polskiego i matematyki.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia karate przygotowują się do zawodów sportowych na dodatkowych treningach.