Uczniowie ALO

W naszym Liceum proponujemy Wam nie tylko komfortowe warunki do nauki. Znajdziecie tu także bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych i okazję do rozwoju osobistych zainteresowań. Sama zaś atmosfera pośród uczniów sprawia, że dla wielu z Nich jesteśmy drugim domem!

Plan lekcji Poczta Dziennik

Galeria prac  >

• Aneta Zimoląg

"Całość" - klasa 3
  • Marysia Jagłowska

"Kaczkobranie" - Klasa 3
  • Rafał Dobosz

"Ławica" - klasa 2
  • Andrzej Weremczuk

"Atak pszczół" - klasa 2

Przedmioty nauczania

W ofercie naszego Liceum znajdziecie wiele przedmiotów, których próżno szukać na planie lekcji innych szkół. Fachowo prowadzone przedmioty informatyczne dadzą podstawę do dalszej edukacji w tej dziedzinie, przedmioty plastyczne pozwalają rozwijać zdolności do malarstwa i rysunku, przedmioty kulturoznawcze przenoszą uczniów w wielobarwny świat Dalekiego Wschodu.

Informatyczne

Zajęcia z przedmiotów informatycznych oraz rozszerzony program matematyki mają na celu przekazanie uczniom wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia w przyszłości studiów na kierunku informatyka. Dla przyszłych informatyków ważne jest to, żeby jak najwcześniej zdobyli fachową wiedzę, potrzebną do dalszego jej rozwijania. My jesteśmy w stanie ją przekazać. Proponujemy zajęcia z różnych dziedzin informatyki, dzięki czemu uczeń świadomie będzie mógł wybrać interesującą go specjalizację. Począwszy od podstawowej umiejętności programowania uczeń zapozna się u nas m.in. z projektowaniem systemów komputerowych, narzędziami i zasadami tworzenia baz danych, aplikacjami multimedialnymi, algorytmami i strukturami danych. Dzięki zdobytej wiedzy nasi absolwenci mają przewagę już na starcie studiów w tym kierunku.

Kulturoznawcze

Nauka w klasie o profilu kulturoznawczym pozwoli uczniom zapoznać się z fascynującą kulturą, sztuką oraz historią Dalekiego Wschodu. Dodatkowym atutem tej klasy jest obowiązkowa nauka języka orientalnego. Niezależnie od zajęć lekcyjnych uczniowie mogą uczestniczyć w wydarzeniach promujących kulturę Japonii organizowanych przez Uczelnię.

Plastyczne

Kierunek, który ma na celu połączenie sztuk plastycznych z technikami komputerowymi jest obecnie bardzo rozpowszechniony i znajduje swoje odzwierciedlenie na wydziałach artystycznych powstałych np. w PJATK czy ASP. W klasie o profilu plastyczno-informatycznym uczniowie poznają podstawowe pojęcia z zakresu zarówno tradycyjnych sztuk plastycznych, począwszy od malarstwa i rzeźby, jak i przetwarzania zdobytej wiedzy plastycznej poprzez stosowanie technik komputerowych. Ten rodzaj połączenia, zdawałoby się bardzo odległych dziedzin, pozwala na kompleksowe przygotowanie do dalszej nauki w tym zakresie.

Podręczniki - rok szkolny 2017-2018

We wszystkich profilach klas korzystamy z autorskich programów nauczania, które są wspierane specjalnie dobranymi materiałami i podręcznikami. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z nowoczesnymi technologiami komputerowymi, śledzą aktualne trendy kulturoznawcze, poznają oprogramowanie wspomagające sztuki plastyczne. W przypadku klasy kulturoznawczej uczniowie korzystają np. z materiałów przesyłanych mailowo przez nauczyciela, tak jak jest to praktykowane na studiach.

Klasa 1

Klasa 2

Klasa 3

Przewodniczący: Mieszko Szkurłat - klasa IIA
Zastępca przewodniczącego: Aleksandra Kubów – klasa IA
Skarbnik: Bartosz Żółkiewski - klasa IIA

Program nauczania, klasy:

informatyczno-matematyczna

Rozbudowany blok zajęć z zakresu nowoczesnych technik komputerowych i rozszerzony program matematyki. Uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami informatyki, dzięki czemu będą mogli bardziej świadomie wybrać specjalizację, którą chcieliby kontynuować na studiach.

Przedmioty rozszerzone to:
informatyka, matematyka, język angielski, fizyka.

Przedmioty uzupełniające:
programowanie komputerowe, historia i społeczeństwo.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy systemów komputerowych, relacyjne bazy danych, geometria.

plastyczno-informatyczna

Rozszerzony program przedmiotów plastycznych wspierany graficznymi technikami komputerowymi. To obecnie najbardziej rozwijająca się dziedzina zastosowań informatyki, której kontynuacją są nowo powstałe wydziały artystyczne w PJATK i ASP w Warszawie.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia, historia sztuki.

malarstwo, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
podstawy fotografii, podstawy projektowania graficznego, rzeźba, tworzenie stron www, literaturoznawstwo.

kulturoznawcza

Program nauczania zawiera zagadnienia związane z kulturą Dalekiego Wschodu, komunikacją międzykulturową i rozszerzonym programem języków obcych. W tej klasie obowiązkowa jest nauka języka orientalnego. Uczniowie uczestniczą także we wszystkich działaniach Uczelni propagujących kulturę Dalekiego Wschodu.

Przedmioty rozszerzone to:
język polski, język angielski, historia.

Przedmioty uzupełniające:
historia i kultura Dalekiego Wschodu, przyroda.

Przedmioty dodatkowe:
język japoński, film i teatr japoński, życie codzienne Japonii, antropologia kultur Dalekiego Wschodu, literaturoznawstwo.

Koła zainteresowań

Uczniowie, którzy chcą dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę, mogą brać udział w kołach zainteresowań, które są organizowane poza zajęciami lekcyjnymi. Udział w nich jest bezpłatny. Utworzenie koła zainteresowań zależy tylko od odpowiedniej liczby uczniów, którzy będą chcieli w nim uczestniczyć. Obecnie działa koło informatyczne, matematyczne, koło związane z tworzeniem muzyki cyfrowej. Uczniowie mogą także uczestniczyć w kołach naukowych organizowanych przez Uczelnię.

Zachęcamy wszystkich uczniów obecnych i przyszłych do aktywnego angażowania się w życie szkoły. Chętnie odpowiemy na wasze propozycje, szczególnie te najciekawsze. To jest przecież Wasza Szkoła.

Aktualnie działają następujące koła zainteresowań:

• koło informatyczne,
  • koło matematyczne,
  • koło związane z tworzeniem muzyki cyfrowej,
  • zajęcia warsztatowe o Cosplay – costume playing dla początkujących