W maju klasa 2D uroczyście przekazała podczas szkolnego apelu panu Susumu Oya girlandę Senbazuru- tysiąc papierowych żurawi, wykonanych jako symbol pokoju, nadziei i przyjaźni.
Pan Oya, emerytowany nauczyciel z Hiroszimy i wieloletni przyjaciel naszej szkoły, był głęboko wzruszony tym wyjątkowym prezentem. Obiecał, że girlanda zostanie przekazana do Parku Pokoju w Hiroszimie, gdzie będzie mogła nieść swoje przesłanie dalej.
Choć termin powrotu pana Oyi do Japonii zbiegł się z wycieczkami klasowymi, klasa 2D zadbała o to, by pożegnanie odbyło się w godny sposób. W środę 10 czerwca Janek, reprezentując swoich kolegów i koleżanki, udał się na Dworzec Zachodni, aby przekazać panu Oyi upominki od społeczności ALO oraz Senbazuru. Na tę okazję przygotował się wyjątkowo uroczyście, podkreślając rangę tego spotkania.
Dotarła do nas już wiadomość, że pan Susumu Oya bezpiecznie wrócił do Japonii i powiesił naszę Senbazuru w Parku Pokoju!
Cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć mu podczas pobytu w Polsce i mamy nadzieję, że nasze Senbazuru będzie przypominało o przyjaźni łączącej ALO przy PJATK i Hiroszimę!