Fotorelacja z wycieczki ALO-wiczów do Japonii!

Nasi uczniowie odwiedzili w Tokio Muzeum Narodowe, Ueno ZOO i targ rybny Tsukiji. W ogrodach Hama Rikyu zajadali się tradycyjnymi słodyczami i pili matchę. Eksplorowali też dzielnice handlowo-rozrywkowe: Harajuku, Shinjuku, Ikebukuro i Shibuya. W tej ostatniej wycieczkowicze mieli okazję zobaczyć na własne oczy pomnik wiernego psa Hachiko, którego historię znają z lekcji w szkole.

Oprócz tego uczniowie podziwiali metropolię tokijską z Tokyo Skytree – najwyższej wieży telewizyjnej na świecie i zarazem drugiej najwyższej budowli na planecie. Zawitali też do parku Yoyogi i świątyni Meiji Jingu. Wydarzenie było o tyle ciekawsze, że akurat odbywało się tam kilka ślubów. Kolejne etapy wycieczki objęły muzeum dawnego Tokio (Fukagawa Edo Museum), tradycyjną dzielnicę Asakusa ze świątynią Sensoji i mauzoleum shoguna Tokugawy Ieyasu, czyli świątynię Toshogu w Nikko.
Ale czym byłaby wizyta uczniów naszego liceum w japońskiej stolicy bez spaceru po Akihabarze – dzielnicy fanów anime i gier! To musiał być punkt obowiązkowy!

Doświadczenia z Tokio na pewno zostaną z uczestnikami wyjazdu na bardzo długo