Lekcja na Giełdzie Papierów Wartościowych

Dnia 25 listopada 2011 roku uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy PJWSTK wyszli na szkolną wycieczkę, której celem było zwiedzenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Mieli oni okazję poznać zasady funkcjonowania Giełdy, a także mechanizmy i prawa nią rządzące. Najpierw odbyła się krótka przechadzka po korytarzach Giełdy, następnie uczniowie mieli przyjemność obejrzeć obszerną prezentację multimedialną o inwestowaniu na Giełdzie. Poznali typy instrumentów finansowych będących w obiegu, historię Giełdy i najważniejsze spółki. Po zakończeniu prezentacji odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, a uczniowie zostali zachęceni do brania udziału w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.

Maciek Gościński, kl. IIb