Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Oto, jak otwieraliśmy nowe dziesięciolecie! 1 września 2017 r. Akademickie Liceum Ogólnokształcące skończyło 10 lat, a naukę w naszej szkole rozpoczął jedenasty rocznik uczniów. Było prosto i uroczyście. Inaugurację roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła dr Aldona Drabik – Prorektor ds. Studenckich PJATK, założycielka i opiekunka szkoły. Po niej przemawiali goście – Shigeo Matsutomi, Ambasador Japonii w Polsce oraz dr hab. Jerzy Paweł Nowacki, prof. PJATK, Rektor Uczelni. W przerwach wysłuchaliśmy chóru SGGW, który specjalnie na naszą uroczystość rozszerzył repertuar o utwory w języku japońskim, m.in. hymn Japonii. Obejrzeliśmy także krótki film podsumowujący ostatnie 10 lat. A na koniec… zajęliśmy się sprawami szkoły:). Dyrektor Katarzyna Piórkowska-Pietrzak przedstawiła nauczycieli, a klasy skupiły się wokół swoich wychowawców, by poznać plan na poniedziałek. Zapewne nikt w to nie uwierzy, ale na własne oczy widziałam – niektórzy uczniowie rzucali się swym nauczycielom na szyję. To było miłe powitanie.