Spotkanie z Piotrem Stasińskim

W miniony wtorek zostało zorganizowane bardzo ciekawe spotkanie z panem Piotrem Stasińskim. Klasy 2D i 3D pod opieką pana Czarka Zawiszy mogły wysłuchać autentycznych relacji z wydarzeń (m.in. z okresu stanu wojennego) i porozmawiać z panem Piotrem. Było to ciekawe uzupełnienie lekcji historii PRL-u i pogłębienie wiedzy o tym okresie. Pan Piotr został na koniec nagrodzony brawami i kwiatami od uczniów.

Kilka słów o panie Piotrze Stasińskim:

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, pracownik naukowy Instytutu Badań Literackich PAN w Warszawie, współpracownik KOR/KSS KOR, uczestnik akcji pomocy robotnikom Ursusa, współzałożyciel NSZZ Pracowników Nauki, Techniki i Oświaty w PAN, współzałożyciel, redaktor i autor (ps. Andrzej Frycz) w podziemnym piśmie „Wola”. 27 I 1982 zatrzymany, 28 I aresztowany, osadzony w AŚ w Warszawie-Mokotowie, 2 IV 1982 zwolniony, 3 IX 1982 uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Warszawie. 1989–1993 dziennikarz, sekretarz red. „Nowego Dziennika” w Nowym Jorku, 1992 wykładowca w Seton Hall University Business School w South Orange w stanie New Jersey. 1993–2001 szef działu krajowego i publicystyki „Gazety Wyborczej”, od 2001 z-ca redaktora nacz. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011), wyróżniony odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1999).

Podziękowania za pomoc w organizacji spotkania dla pani A. Zajkiewicz, mamy uczennicy ALO.