Warsztaty profilaktyka raka piersi

ALO z dumą włącza się do biustopozytywnej rewolucji Fundacja Wsparcie na Starcie, która ma na celu edukowanie na temat dbania o zdrowe piersi od najwcześniejszych lat poprzez wyrobienie zdrowych nawyków na całe życie.

W dniach 26-27 października odbędą się w naszej szkole warsztaty, podczas których osoby uczniowskie omówią tematy takie jak wygląd piersi w mediach i w rzeczywistości, fakty i mity dotyczące profilaktyki raka piersi oraz wpływ dobrze dobranej bielizny na zdrowie i samopoczucie.

Ale na warsztatach nie kończymy! Jako że miesiąc Świadomości Raka Piersi jest nazywany Różowym Październikiem, 26 i 27 października Samorząd Uczniowski ALO ogłosił dniami różowymi i zachęca wszystkich do ubrania się właśnie w tym kolorze! Poza tym, do 27 października włącznie, będziemy prowadzić w szkole zbiórkę używanych biustonoszy w ramach wsparcia cudownej i ważnej kampanii przeciwko rakowi piersi Dotykam=Wygrywam . Dodatkowo każda osoba, która przyniesie biustonosz do reCYClingu, otrzyma zniżkę -20zł na zakup biustonosza w Bradosna Salon bielizny & Brafitting!

Środki uzyskane z wprowadzenia używanych biustonoszy do drugiego obiegu zostaną przekazane na charytatywne działania związane z walką z rakiem piersi Fundacji „Wsparcie na Starcie” oraz Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.