Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii

W ubiegłą środę uczniowie ALO, którzy pozostali w szkole podczas wyjazdów klasowych, wzięli udział w wyjątkowym wyjściu do Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii przy Alejach Ujazdowskich.
Podczas wizyty obejrzeli wystawę chigiri-e, czyli tradycyjnej japońskiej techniki tworzenia obrazów z ręcznie wydzieranego papieru washi. Prace zachwycały precyzją wykonania i niezwykłym efektem przypominającym akwarele.
Uczniowie mieli również okazję poznać przestrzeń wydziału i jego bogatą ofertę: odwiedzili bibliotekę, tradycyjny pokój z matami tatami oraz świetnie wyposażony kącik mangowy