PIENINY 2019

W tym roku pobiliśmy rekord. Jeszcze nigdy tak wielka grupa uczniów ALO nie wyjeżdżała na wspólny wyjazd integracyjny. Wyruszyliśmy aż trzema autokarami – oczywiście w góry. Tym razem za cel podróży wybraliśmy Pieniny, gdzie czekały na nas tradycyjne wędrówki i
niecodzienne atrakcje. Czy ktoś się bowiem spodziewał, że w polskich górach tropić będziemy ślady inkaskich skarbów? A tak właśnie było… Zaczęło się na zamku w Niedzicy, gdzie ukryto ponoć kipu, czyli węzeł „zapisany” pismem węzełkowym. Historia ta stała się kanwą dla terenowego RPG. Graliśmy cały dzień. Najwytrwalsi pokonali trasę o długości 8 km.
Oczywiście, wędrowaliśmy też po Pieninach – czasem w słońcu, a czasem wśród chmur. Odwiedziliśmy park linowy i park rozrywki. Nade wszystko jednak – cieszyliśmy się z własnego towarzystwa.