ZIELONO NAM

Święto wiosny w ALO

Pierwsze w historii ALO Święto Wiosny rozpoczęło się śpiewająco – z akompaniamentem gitary. Gdy tylko wybrzmiały pierwsze nuty piosenki: Wiosna, ach to ty, nastąpiło uroczyste przekazanie klucza do szkoły. Z rąk Pani Dyrektor trafił on do przewodniczącej samorządu szkolnego, tym samym to uczniowe stali się gospodarzami, organizatorami i nauczycielami! całego dnia.

Poznaliśmy m.in. „najdłuższy dzień” w historii Japonii, japońską kuchnię i sztuki walki. Uczyliśmy się o liczbie Fibonacciego i programie kosmicznym Apollo. Po lekcjach odbył się konkurs filmowy, a po nim konkurs na wiosenne przebranie. Oczywiście, nie zabrakło poczęstunku. Na zakończenie dnia klucz (wraz z całą szkołą) wrócił pod opiekę Pani Dyrektor.