Nauczyciele


person
person

Mgr Tomasz Domański

Język polski

Nauczyciel mianowany, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończył polonistykę ze specjalizacją pedagogiczną w 2009r. Interesuje się dydaktyką i literaturą. Uczył na każdym etapie edukacyjnym w szkołach publicznych i niepublicznych. Poza szkołą zajmuje się tańcem, uczy kontakt improwizacji, performuje, czyta książki, fotografuje. Miłośnik kotów i niestandardowych spojrzeń.

person

Mgr Agnieszka Dyńska

Podstawy przedsiębiorczości

Wiedza o społeczeństwie

Wychowanie do życia w rodzinie

Nauczyciel dyplomowany, egzaminator maturalny z wiedzy o społeczeństwie. Lubi pracę z młodzieżą.
Tytuł magistra socjologii stosowanej i public relations otrzymała w 2006 roku. Następnie ukończyła studia podyplomowe z zakresu WDŻR na Uniwersytecie Warszawskim i wiedzę o społeczeństwie w WSS im. Pawła Włodkowica oraz podstawy przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Życie zawodowe wiąże z ZS nr 36 oraz ALO.
Prywatnie jest mamą i żoną oraz lubi polskie góry i greckie wyspy.

person
person
person

Mgr Piotr Gago

Algorytmy i struktury danych

Tworzenie stron WWW

Urodzony w 1989 w Pruszkowie. Studiował w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera z wyróżnieniem rektora na dwóch specjalnościach: hurtowni i bazach danych. Ponadto studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów uczęszczał do liceum o profilu filmowym i przez wiele lat szkolił się w pracowni p. Zofii Broniek pod kątem rysunku i malarstwa. Zajmuje się rozwojem różnego rodzaju aplikacji na rzecz uczelni, a także aplikacji komercyjnych (mobilnych, desktopowych i webowych). Ponadto w wolnym czasie chętnie zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.

person

Dr Katarzyna Grabowska

Geografia

Ukończyła studia i pracuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi zajęcia z meteorologii i klimatologii. Uczy geografii młodzież i dzieci. Bada w terenie związki między klimatem a glebami i roślinnością. Naukowo i prywatnie interesuje się groźnymi zjawiskami pogodowymi. Wielbicielka klimatu kryminałów Agathy Christie. Wolny czas spędza w Tatrach.

person
person
person

Mgr Marta Grzyb

Język japoński

Język polski

Urodzona w Warszawie w 1986 roku. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2013 roku otrzymała tytuł magistra japonistyki, a w 2014 roku – magistra filologii polskiej. W latach 2008-2009 przebywała na rocznym stypendium w Tokio, gdzie uczestniczyła w zajęciach z zakresu języka, literatury i tradycyjnej kultury Japonii. Od czasów studenckich okazjonalnie oprowadza japońskich turystów po Warszawie oraz tłumaczy podczas przeróżnych wydarzeń związanych z Japonią. Od roku 2010 pracuje jako lektor języka japońskiego, a nauczania polskiego podjęła się w 2015 roku. Lubi uczyć się języków obcych, ale także rozważać zawiłości polszczyzny, czytać powieści i reportaże, słuchać muzyki, oglądać filmy, a przede wszystkim spędzać czas z ludźmi.

person

Mgr Agnieszka Hakizimana

Język polski

Nauczycielka, polonistka, aktorka, animatorka kultury, opowiadaczka. Współpracuje z teatrami: „Remus”, „Wegajty” i „Scena Lubelska 30/32”. Prowadziła zajęcia z dramy i storytellingu na Uniwersytecie Dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Dramy „Stop Klatka” oraz Stowarzyszenia Opowiadaczy „Studnia O”. Prowadzi lekcje muzealne w Łazienkach Królewskich, zajęcia teatralne i taneczne dla dzieci, warsztaty opowiadania dla dorosłych.

person
person
person

Mgr Marta Janik-Kamińska

Malarstwo

Rysunek

Rzeźba

Urodzona w Zakopanem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Dyplom magistra sztuki w zakresie rzeźby uzyskała w pracowni profesora Adama Myjaka w roku 1998. Laureatka Grand Prix Ministra Spraw Zagranicznych XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Dziecięcej w 1982 roku w Japonii.

person

Mateusz Jaworski

Geometria

Matematyka

Uczy matematyki. Urodzony w Gdańsku. Mieszka w Warszawie nieprzerwanie od 9 lat. Jego pasją jest szeroko pojęta dydaktyka. W przyszłości chciałby stworzyć nowoczesną formułę nauczania matematyki, poprzez wydanie cyklu podręczników z autorską podstawą. W wolnym czasie uwielbia aktywnie spędzać czas: jeździć na rowerze, tańczyć, uprawiać sporty zespołowe takie jak koszykówka i piłka nożna. Poza matematyką fascynuje się astrofizyką i historią, w szczególności historią wojen i wojskowości. Lubi również spełniać się artystycznie grając na perkusji.

person
person
person

Mgr Paulina Klimek

Biologia

Chemia

Ukończyła Uniwersytet Łódzki w 2011 roku, Wydział Chemii ze specjalnością w zakresie chemii i fizyki. Ponadto ukończyła studium w WSRP w Warszawie o kierunku przyroda. Od 4 lat spełnia się w zawodzie nauczyciela.

person

Mgr Małgorzata Kolimaga

Język polski

Od 2017 nauczyciel w ALO. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Polonistyki o kierunku filologia polska. Ukończyła również Kolegium Nauczycielskie w Ostrołęce, co dało jej uprawnienia pedagogiczne i przygotowanie metodyczne do nauczania przedmiotu. Mama nauczycielka zaraziła ją pasją pracy z dziećmi i młodzieżą. Od 2002 pracuje w warszawskich szkołach. Jest egzaminatorem maturalnym. Oprócz literatury i sztuki, jej pasją jest taniec i muzyka. Prowadzi również animacje i zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży.

person
person
person

Dr Paweł Kosiorek

Język angielski

Doktor nauk humanistycznych, ukończył kursy nauczycielskie Uniwersytetu Cambridge: Certificate in English Language Teaching to Adults (CELTA) oraz Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages (DELTA). Tłumacz publikacji naukowych na język angielski. Współpracuje z Krajową Szkoła Administracji Publicznej, gdzie prowadzi zajęcia z umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim dla pracowników ministerstw i służby cywilnej. Przez wiele lat pracował w telewizji jako tłumacz anglojęzycznych filmów i programów dokumentalnych. W wolnym czasie biega, przeważnie na dystansie 10 km. Wakacje spędza głównie na Suwalszczyźnie, jeżdżąc na rowerze albo biegając.

person

Mgr Katarzyna Kowal

Historia sztuki

Plastyka

Wiedza o kulturze

Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni prof. Adama Myjaka. Laureatka Stypendium Rektorskiego za Osiągnięcia Artystyczne, Stypendystka m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Instruktor Warsztatów Artystycznych dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury w Piasecznie.
Zajmuje się współczesną sztuką sakralną, sztuką w przestrzeni publicznej, rzeźbą figuratywną, instalacją. Interesuje się historią sztuki, tradycją oraz przemianami kulturowymi.

person
person
person

Inż. Maksymilian Kubica

Informatyka

Podstawy systemów komputerowych

Programowanie komputerowe

Urodzony w 1995 w Warszawie. W 2017 roku ukończył specjalizacje gry komputerowe na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych – aktualnie kończy studia magisterskie. Czynnie działa na rzecz uczelni prowadząc wykłady na temat tworzenia gier komputerowych i bezpieczeństwa w sieci w wielu renomowanych liceach Warszawskich oraz wspiera różne inne inicjatywy promocyjne. Działa również na rzecz samorządu studenckiego oraz prowadzi ćwiczenia z multimediów na PJATK. Zajmuje się tworzeniem aplikacji multimedialnych w Unity. Uwielbia wędrówki górskie.

person

Mgr Arkadiusz Leszkiewicz

Edukacja dla bezpieczeństwa

Wychowanie fizyczne

Nauczyciel dyplomowany

Absolwent medycznego studium zawodowego w Warszawie, tytuł magistra otrzymał w 2000r. Na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

W 2013r ukończył studia podyplomowe z zakresu edukacja dla bezpieczeństwa na UW
Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa
Nauczyciel akademicki w wyższej szkole medycznej.

Prywatnie czas wolny spędza na sportowo, jeździ motocyklem. Jako instruktor szkoli młodzież i dorosłych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

person
person
person

Mgr Joanna Morąg

Matematyka

W 2009 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku matematyka ( w specjalności matematyka nauczycielska) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie nauczania informatyki i technologii informacyjnej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym pracuje od roku szkolnego 2010/2011.

person

Mgr Kinga Owczarska

Język angielski

Nauczyciel z wyboru i zamiłowania. W roku 2010 uzyskała tytuł magistra na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie literaturoznawczo-językoznawczym. Przygotowanie zawodowe uzyskała w ramach Kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli języka angielskiego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie. Pracowała w wielu szkołach językowych, aby w 2013 roku dołączyć do zespołu pedagogów ALO. Prywatnie: sympatyczka szeroko pojętej kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Praktykuje noszenie tradycyjnego ubioru kimon, a także tradycyjne rękodzieło. Wystawy jej prac można było obejrzeć w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz na Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie.

person
person
person

Mgr Adam Paluch

Historia

Historia i społeczeństwo

Absolwent Liceum im. Króla Władysława IV w Warszawie. Ukończył studia historyczne na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 25 lat nauczyciel i wychowawca młodzieży w liceach warszawskich, gdzie pełnił też różne funkcje społeczne, między innymi przewodniczącego rady szkoły i opiekuna samorządu uczniowskiego.

person

Mgr Katarzyna Piórkowska

Dyrektor ALO

Język polski

W 2005 roku ukończyła filologię polską w zakresie literaturoznawczo-językoznawczym na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów otrzymała też przygotowanie zawodowe w zakresie nauczania języka polskiego oraz redakcji i edycji tekstów. W roku 2010 uzyskała absolutorium na studiach doktoranckich Wydziału Polonistyki UW. W trakcie tych studiów prowadziła zajęcia z metodyki kształcenia językowego i literackiego ze studentami UW – przyszłymi nauczycielami języka polskiego. W latach 2005-2007 pracowała jako polonista w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach, 2007-2008 w Społecznym Gimnazjum nr 20 w Warszawie, a 2013-2017 uczyła też języka polskiego obcojęzycznych studentów PJATK. Od września 2007 roku uczy języka polskiego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJATK, gdzie od roku 2010 pełni również funkcję dyrektora szkoły.

person
person
person

Joanna Rataj

Informatyka

Podstawy projektowania graficznego

Tworzenie stron WWW

Studentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku grafika.
Specjalizuje się w grafice 3d. Projektantka odzieży oraz lalek typu ball-jointed. Na co dzień tworzy obiekty dla wirtualnych rzeczywistości. Pasjonatka muzyki, majsterkowania, perukarstwa oraz architektury wnętrz.

person

Mgr Wioletta Rembiałkowska

Język angielski

Język niemiecki

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych IPSKT przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJATK uczy języka angielskiego i niemieckiego od roku szkolnego 2009/2010. Od roku 2014 jest szkolnym koordynatorem do spraw matur.

person
person
person

Mgr Julita Różańska-Fernandes

Wychowanie fizyczne

Magister Wychowania Fizycznego, instruktor fitness ( w różnych formach gimnastyki ), instruktor pływania, a także instruktor kulturystyki i podnoszenia ciężarów. Szczęśliwa żona i mama dwóch synów, której motto życiowe brzmi: ruch to życie i zdrowie.

person

Mgr Małgorzata Sidz

Antropologia kulturowa

Filozofia

Komunikacja międzykulturowa

Życie codzienne Japonii

Absolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i magister studiów nad Azją Wschodnią na Uniwesytecie w Turku w Finlandii. Beneficjentka stypendiów, grantów naukowych i uczestniczka konferencji w Korei Południowej, Japonii, Szwecji, Danii, Rosji i wewnątrz Finlandii. Studentka Polskiej Szkoły Reportażu.

person
person
person

Mgr Maja Szterner

Etyka

Absolwentka Instytutu Filozofii oraz Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Nauczyciel etyki w kilku warszawskich szkołach ponadgimnazjalnych. Instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz przewodnik górski. Najchętniej połączyłaby nauczanie etyki i filozofii z wędrówkami górskimi i biwakowaniem. Powoli zaczyna zgłębiać tajniki tzw. pedagogiki przygody, którą w eksperymentalnej formie wprowadza na prowadzonych przez siebie kursach harcerskich.

person

Mgr Piotr Szubartowicz

Wiedza o kulturze

Najstarszy. Prawie 40 lat w zawodzie. Absolwent żoliborskiej Jedynki i Wydziału Malarstwa na warszawskiej A S P. Zamiast zachwycać swoją sztuką, stara się zachwycać młodzież sztuką innych. Wieloletni nauczyciel plastyki, historii sztuki, reklamy i wiedzy o kulturze. Szczęśliwy, bo może robić w życiu to, co lubi.

person
person
person

Mgr Magdalena Szymańska

Język polski

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła filologię polską w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa (specjalizacja: literatura współczesna). Od 2004 roku uczy języka polskiego w warszawskich liceach. Lubi kino i taniec. W wolnych chwilach przede wszystkim czyta.

person

Mgr Justyna Tworek-Hernik

Historia sztuki

Historyk sztuki. Człowiek stąd, czyli warszawianka z Warszawy. Niegdysiejszy pracownik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego oraz XLI LO im. Joachima Lelewela. Dzisiejszy edukator Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w którym uparcie udowadnia, że barok da się lubić (a Jan Sobieski wielbić). Przewodnik terenowy, miejski po Warszawie oraz pilot wycieczek. Wykładowca szkoleń pilockich i przewodnickich w PTTK. Dużo podróżuje i dużo mówi. Najczęściej obiera kierunek wschodni, bo zgadza się z prof. Chrzanowskim, że Kresy to „obszary tęsknot”. A tęskni za przestrzenią, tradycją i niełatwym do pojęcia bogactwem kultur na styku Wschodu z Zachodem.

person
person
person

Mgr Marcelina Tymejczyk

Chemia

Przyroda

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna oraz XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Dyplom magistra inżyniera uzyskała w zakresie badań ogniw litowo-jonowych. W wolnym czasie gra na pianinie.

person

Mgr Grzegorz Waśniewski

Język japoński

Urodzony w Warszawie, studia japonistyczne kończył w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Wielokrotnie przebywał w Japonii.
Stypendysta japońskiego Ministerstwa Edukacji na Tokijskim Uniwersytecie Języków Obcych (TUFS). Obecnie kontynuuje studia doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w ideograficznym piśmie sinojapońskim.

person
person
person

Mgr Grzegorz Wójcik

Matematyka

Nauczyciel z pasji i zamiłowania. Absolwent studiów licencjackich na kierunku Informatyka i Ekonometria Politechniki Częstochowskiej, również na tej uczelni ukończył studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing o specjalności Informatyczne wspomaganie procesów zarządzania. Ponad to na tej uczelni ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Matematyka na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne (studia kwalifikacyjne) na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Fizyka w Szkole na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu coachingu w edukacji. Interesuje się psychologią, coachingiem. Wolne chwile spędza w górach.

person

Mgr Wiktoria Zajda

Język polski

Nauczycielka stawiająca pierwsze kroki w zawodzie. W 2019 roku obroniła tytuł magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Kończyła studia w ramach specjalności nauczycielskiej oraz nauczania języka polskiego jako obcego.

Obszarem jej zainteresowań naukowo-badawczych są: literatura polska XX i XXI wieku (szczególnie poezja lingwistyczna Tymoteusza Karpowicza), teorie postkolonialne oraz walki narodowowyzwoleńcze. Pasjonuje ją także tematyka kaukaska. Od kilku lat zajmuje się badaniem recepcji wojny czeczeńsko-rosyjskiej w polskiej literaturze współczesnej.

Uwielbia podróżować – zwłaszcza do miejsc, które nie uchodzą za turystyczne. Gdy potrzebuje wytchnienia, wybiera jednak rodzinną Juratę.

person
person
person

Mgr Cezary Zawisza

Historia

Historia i społeczeństwo

Język hiszpański

Absolwent Akademii Świętokrzyskiej / Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego
w Kielcach. Ukończone liczne kursy dokształcające (m.in. CEAC Polonia, Europejska Szkoła Kształcenia).
Nauczyciel z doświadczeniem 18 lat w nauczaniu języka niemieckiego,
hiszpańskiego i historii. Współpraca na przestrzeni lat z różnymi instytucjami
językowymi (m.in. Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Instytut Cervantesa, Instytut Goethego). Pomoc w przygotowaniu do egzaminów TELC. Organizowanie wycieczek i wyjazdów oraz wymiany międzynarodowej uczniów / studentów.
Ponadto 14-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze Finansów i Księgowości (znajomość podstaw prawa karnego, kodeksu pracy, przepisów
konsumenckich, ordynacji podatkowej).
Zainteresowania: film i kino, podróże (do dziś 83 odwiedzone miejsca), języki
obce (dodatkowa podstawowa znajomość języka arabskiego, słowackiego,
portugalskiego,), kuchnia (polska i międzynarodowa).

person

Dr Honorata Zduńczuk–Szwajgier

Fizyka

W 2003 roku ukończyła fizykę teoretyczną na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Naukę kontynuowała na studiach doktoranckich na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Teorii Struktury Jąder Atomowych. Od 2004 roku w ramach działalności dydaktycznej prowadziła ćwiczenia z analizy matematycznej dla studentów Wydziału Fizyki UW. Pracę doktorską obroniła w czerwcu 2008 uzyskując tym samym stopień doktora nauk fizycznych. Brała udział w wielu międzynarodowych konferencjach z dziedziny fizyki jądrowej. Jest autorem szeregu artykułów w czasopismach o międzynarodowym zasięgu. Jest instruktorem ZHP, przez kilka lat była Namiestniczką Zuchową w Hufcu Lublin. Organizowała obozy i kolonie dla dzieci. Była współorganizatorem „Nocy Badacza” na Festiwalu Nauki. Od 2007 roku pracuje w Ogólnokształcącym Liceum Przymierza Rodzin oraz w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy PJWSTK w Warszawie. Ukończyła kursy: wychowawców kolonijnych oraz kierowników placówek wypoczynku. W wolnych chwilach uczestniczy w zajęciach fitness (najchętniej typu Zumba) oraz chodzi na basen.

person
person
person

Mgr Justyna Kowal

Psycholog szkolny

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz podyplomowe studia pedagogiczne. W latach 1999-2016 pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Oprócz pracy w ALO, prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu tzw. kompetencji miękkich dla różnych grup społecznych i zawodowych.

keyboard_arrow_left