MISTRZOWIE I PATRIOCI

O tym, że nasza uczennica – Julia Ratajczak – została laureatką ogólnopolskiego konkursu historycznego „Mistrzowie i patrioci” już pisaliśmy. Teraz czas na relację z gali finałowej… A jest co relacjonować, bowiem gala odbyła się w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. Nagrody i dyplomy wręczał osobiście Prezydent Andrzej Duda. W uroczystości brał udział także Minister Sportu i Turystyki oraz przedstawiciele innych instytucji partnerskich. Po zakończonej części oficjalnej Kancelaria Prezydenta RP zaprosiła wszystkich uczestników na obiad w Sali Obrazowej i Ogrodzie Zimowym. Oprócz Julii, gościem gali finałowej był także jej wychowawca – historyk Cezary Zawisza.
Zwycięskie prace ukazały się w wydawnictwie podsumowującym projekt. Mamy nadzieję, że znajdzie ono wielu czytelników:).

Fotografie, na których jest Prezydent Andrzej Duda wykonał Jakub Szymczyk z KPRP.