Muzeum Azji 2024

W kwietniu klasy kulturoznawczo-plastyczne (2BC, 3BC, 4BC) udały się na wycieczkę do Muzeum Azji i Pacyfiku, zorganizowaną przez panią Katarzynę Langer.

Z lekcji, która wprowadziła uczniów w świat hinduskich bogów, ALOwicze wyszli z lepszym wyobrażeniem o religiach Indii. W następnej kolejności skierowali swoje kroki do stałej wystawy „Podróże na Wschód”. W kolekcji muzeum znajdują się obiekty z krajów arabskich, przykłady tkanin i malarstwa z epoki Kadżarów z Iranu, kolekcja ubiorów, biżuterii i rękodzieła z Azji Centralnej oraz przedmioty związane z życiem i wyznaniami koczowniczych ludów Mongolii. W ostatniej sali wystawy, poświęconej muzyce i instrumentom krajów azjatyckich, dostępne było kilka instrumentów do wypróbowania.

Nie tylko kulturoznawcza część klasy miała okazję pogłębić swoje zainteresowania! Oprócz podziwiania eksponatów wystawy stałej, uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę czasową „Odbicie Piękna – Chińskie malarstwo na szkle z kolekcji Mei Lin”.
Na zakończenie wszyscy mieli możliwość posilić się w kawiarence mieszczącej się na terenie muzeum, gdzie znaleźli słodycze z Azji, samowar oraz jaśminową herbatę. Na jednym ze zdjęć pan Krzysztof Rakowski nalewa gorącej wody z samowaru