Spotkanie z policjantami

To było bardzo potrzebne spotkanie. Nowoczesny świat niesie ze sobą wciąż nowe niebezpieczeństwa, jak choćby cyberprzemoc czy internetowe oszustwa. By móc się przed nimi bronić, musimy wiedzieć, że istnieją. Jakie mamy prawa, do kogo i kiedy zwrócić się o pomoc, na co szczególnie uważać i jak dbać o siebie nawzajem. Wszystko to potrzebne jest, by żyć bezpiecznie. O niebezpieczeństwach, z którymi możemy się spotkać w codziennym życiu opowiedzieli nam zaproszeni do szkoły policjanci z Komendy Rejonowej Policji, z którą nawiązaliśmy współpracę. Planowaliśmy, że spotkanie potrwa godzinę, ale pytań było tak wiele, że goście spędzili u nas ponad dwie godziny. Sądząc po tym niedosycie, to nie było ostatnie „szkolenie” tego typu.