Z OSAKI DO WARSZAWY

Już po raz drugi uczniowie Assumption Kokusai Junior & Senior High-School z okolic Osaki przyjechali do nas z wizytą. Ich pobyt w Polsce obejmował wizytę w Krakowie i Oświęcimiu. W Warszawie spędzili ostatni dzień swojego pobytu. Było nam niezmiernie miło, że to właśnie młodzież ALO mogła pokazać japońskim uczniom stolicę.
Wizyta zaczęła się w szkole – powitaniem ze strony pani dyrektor Katarzyny Piórkowskiej, a także naszych uczniów (w imieniu wszystkich głos zabrała Patrycja Antczak z 2E). Następnie japońscy goście obejrzeli prezentacje na temat polskiej kuchni, przygotowaną przez Dawida Godlewskiego (3C), Kacpra Ważyńskiego (3A) i Rena Łysik-Salo (3D). Na zakończenie wymieniliśmy się słodkimi podarunkami (no, i koszulkami ALO, oczywiście;).
Po części oficjalnej nastąpiła ta wyczekiwana – wspólne zwiedzanie miasta w kameralnych japońsko-polskich grupach, które trwało prawie cztery godziny. Uczniowie ALO mogli pokazać gościom to, co ich samych najbardziej interesuje, wspólnie zjeść obiad oraz rozmawiać bez skrępowania. Biorąc pod uwagę, że po ubiegłorocznym spotkaniu przyjechało z Japonii dwukrotnie więcej gości (w tym roku było 55 uczniów japońskich i 24 uczniów ALO), możemy śmiało wysnuć wniosek, że podoba im się w Polsce, ale też i w ALO. Czekamy na kolejne wizyty!