Statut ALO

    1. 2.5. z odpowiedzi ustnych;
    2. 2.6. z innych ustalonych przez nauczyciela form sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów.
  1. 3. Uczeń ma obowiązek poprawy oceny niedostatecznej z pracy klasowej w terminie nie później niż dwa tygodnie od jej otrzymania (oddania pracy klasowej przez nauczyciela). Termin i formę poprawy ustala uczeń z nauczycielem przedmiotu. Uczniowi przysługuje jeden termin poprawy.
  2. 4. Uczeń ma prawo do poprawy oceny bieżącej wyższej niż niedostateczna, a nie satysfakcjonującej go jedynie w przypadku zgody nauczyciela przedmiotu.
  3. 5. Oceny niedostateczne z kartkówek i odpowiedzi nie muszą być poprawiane – chyba że wymaga tego program kształcenia. Wtedy poprawa odbywa się wg zasad ustalonych przez nauczyciela przedmiotu.
  4. 6. Nauczyciel ma obowiązek wystawienia oceny i pokazania uczniom sprawdzonej pracy klasowej w terminie nie przekraczającym dwóch tygodni od czasu jej przeprowadzenia. Prace klasowe przechowuje nauczyciel do końca roku szkolnego i udostępnia je rodzicom ucznia na żądanie.
  5. 7. Nauczyciel ma obowiązek wystawienia oceny i oddania uczniom kartkówek w terminie nie przekraczającym 2 tygodni.
  6. 8. W jednym tygodniu nie może być więcej niż 3 prace klasowe (termin pracy wpisany do dziennika obowiązuje i nauczyciela, i uczniów). W przypadku przełożenia terminu pracy klasowej na prośbę uczniów w/w zasada nie obowiązuje. W przypadku przełożenia terminu przez nauczyciela – zasada obowiązuje.
  7. 9. W przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności ucznia na pracy klasowej lub zapowiedzianej kartkówce nauczyciel ma prawo sprawdzić wiedzę ucznia w dowolnym terminie i w dowolnej formie. Nieusprawiedliwiona nieobecność na poprawie oznacza rezygnację ucznia z tego prawa.
  8. 10. Poprawy prac klasowych i innych sprawdzianów nigdy nie mogą odbywać się kosztem innych lekcji. Terminy poprawy mogą być ustalone z uczniami w ramach lekcji przedmiotu, którego dotyczą lub po zajęciach lekcyjnych.
  9. 11. Uczeń ma prawo do zgłoszenia nieprzygotowania do lekcji (zaraz po jej rozpoczęciu). W ciągu semestru uczniowi przysługują 2 nieprzygotowania. Nauczyciel może podjąć decyzję o niestosowaniu tego prawa.
  10. 12. Wszystkie oceny stawiane uczniowi są jawne.
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right